| Sık Kullanlanlara Ekle | Giriş Sayfam Yap | E-Posta | İletişim

      Ana-Sayfa Haberler Nöbetçi eczane nerede?  
Nöbetçi eczane nerede?
Kategori: Sağlık Yazdr Yazdr

   Nöbetçi eczane uygulamasını değerlendiren Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Şube Başkanı Kemal Özer: “Eczaneler tüketicinin sabrını zorluyor” dedi. Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Şube Başkanı Kemal Özer konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştır:

 

   
”Derneğimize, nöbetçi eczanelerin nerede olduğuna ilişkin yeterli bilginin verilmediğine ilişkin gelen başvurular üzerine, derneğimiz üyelerince 04/07/2003 tarihinde Konya merkezindeki nöbetçi eczanelerin çalışmalarına ilişkin yerinde tespitler yapılmış, nöbetçi eczane levhaları kontrol edilmiş, nöbetçi eczaneler ziyaret edilmiştir. Bütün eczanelerin vitrininin gözle görünür bir yerinde asılı olması gereken "nöbetçi eczaneleri gösterir" tabelanın bir çok eczanenin vitrininde asılı olmaması, asılı olan tabelalardaki nöbetçi eczane bilgilerinin güncel olmaması, olanların okunamayacak kadar karanlık ve ücra köşelere koymaları, yazıların küçük yazılması, adres tariflerinin eksikliği nöbetçi eczanelerin nöbetçi olduklarına dair mahallerine uyarı levhaları koymaması sağlık sorunu yaşayan tüketicileri zor durumda bırakmaktadır.

Acilen ulaşılması gereken ilaç ve tıbbi malzemeye geç ulaşılması nedeniyle hasta yaşamaları riske edilmektedir. Valiliği, Sağlık İl Müdürlüğü’nü ve Eczacılar Odası’nı göreve davet ediyoruz.

Nöbetçi eczanelere yapılan ziyaretlerde eczanede eczacıların yerine kalfa ve çırakların eczacının görevini yapması akıllara başka sorular getirirken, bazı eczacılar ise Sağlık Müdürlüğü’ ve Eczacılar Odası’nın denetimsizliğinden ve vurdum duymazlığından şikayet etmesi oldukça ilginçti” dedi.

Özer açıklamasında başta eczacılar olmak üzere tüm ilgilileri duyarlı olmaya çağırırken, “Bugünden itibaren nöbetçi eczanelerin isimlerini, aydınlık bir yere ve okunaklı olarak asmayan, doğru ve güncel bilgi bulundurmayan, hijyenik koşullara uymayan, son kullanım tarihi geçmiş veya son kullanım tarihi bitmek üzere olan ilaçları satan, pazarlık yapmanıza engel olan, fiş/fatura kesmeyerek oluşacak sorunların sorumluluğundan kaçan eczaneleri, Tüketiciler Birliği’ne bildirmelerini istiyoruz. Bu konuda her türlü hukuki süreci başlatacağız. Kimse sağlığımızla oynayamaz. Buna müsaade etmeyiz.” dedi.

 07.06.2003

ilgili Haberler
Nöbetçi eczane nerede ?
 
Yorumlari Oku
Başlıksız
İlgilerinize ve alakanıza çok teşekkür ederim. belki de genel kurallara en çok uyması gerekenler Eczacılardır ama gelin görün ki bu konulara çok duyarsız kalınmaktadır. Bu konu ile alakası olmaya
Yazan: İbrahim Şahin
Tarih: 07.07.2003
Tum Yorumlari Oku
Yorum Yaz
Sizde yorumunuzu belirtin yayinlansin. Duyarsiz kalmayalim.
Adiniz
E-postaniz
Lutfen yorumlarinizi insana saygi çerçevesinde yapiniz. içeriginde kufur ve asagilama bulunan yorumlar yayinlanmayacaktir.
Baslik *
Yorumunuz *  
Puan verin
 
Arkadasina Gonder
Haberi arkadaslariniza gondererek onlarinda konudan haberdar olmalarini saglayabilirsiniz.
Adiniz
E-postaniz
   
Arkadasiniz *
E-postasi *
 
 
 
 


 
  | Tüketiciler Birliği | Sık Kullanlanlara Ekle | Giriş Sayfam Yap | E-Posta | İletişim      Her hakkı saklıdır. 2009 Tüketiciler Birliği

Uygulama: Mustafa SERPEK

Hosting Hizmeti Datafon İletişim A.Ş. tarafından sağlanmaktadır