| Sık Kullanlanlara Ekle | Giriş Sayfam Yap | E-Posta | İletişim

      Ana-Sayfa Haberler Tazminat davası açmak istiyorum.  
Tazminat davası açmak istiyorum.
Kategori: Günün Şikayeti Yazdr Yazdr

   Ben Ali Can Acar bir konuda dava açmak istiyorum.Kısaca açıklamak gerekirse 02/12/2011 15:29:57 tarihinde iadeli tahütlü olarak PTTye verdiğim önemli bir evrak postası 08/12/2011 13:55:12 tarihinde Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne iletilmesi gerekirken Kültür Bakanlığına gönderilmiş. Şu anda da evraklara ulaşmak için uğraşıyorum.Bu konuda PTT'nin görev ve sorumluluklarını yerine getirmediği için tazminat davası açmak istiyorum.

 

   Sayın Ali Can Acar,

Elbette uğradığınız maddi ve manevi zararlar için dava açabilirsiniz. Ancak ülkemizde hükmedilen tazminat tutarının tazminatı alan kişinin sebepsiz zenginleşmesine yol açmaması gibi bir hukuk ilkesi gözetilmekte olduğundan; ekonomik/sosyal durumunuza ve bu ayıplı hizmetin neden olduğu mağduriyetinize münasip bir meblağ belirleyerek dava açmanızda, mümkünse bir hukukçudan destek almanızda yarar vardır. İkametgahınıza en yakın yerdeki Tüketici Mahkemesi'ne dava harcı ödemeden, sadece tebligat, vb. giderleri peşin ödemek suretiyle dava açabilirsiniz. Dava sonucunda tüm giderler ve avukat ücreti davayı kaybeden tarafa yüklenecektir.

Derneğimizin Sorumluluğu ;
Not: Başvuru merkezimiz tarafından yukarıda verilen bilgiler tavsiye niteliğindedir. Her hangi bir yargı kararı niteliğinde olmadığı ve yetkili makamların bu konudaki kararlarında bir standart bulunmadığı için farklı sonuçlar alınması durumunda derneğimizin sorumluluğu bulunmamaktadır.

Dernek çalışmalarımıza katkı için;
Üye olmak istiyorsanız: http://www.tuketiciler.org/?com=member.form
Bağışta bulunmak istiyorsanız TR75 0020 6000 0400 0923 1200 01 IBAN numarasına bağışta bulunabilirsiniz.
Umarız sizin gibi duyarlı ve mücadeleci tüketiciler sayesinde tüketici hak ihlalleri en aza indirgenir, insanlarımızın yaşam kalitesi daha iyi noktalara gelebilir.
İhtiyaç duyarsanız bizi aramaktan çekinmeyin.
Sağlıklı ve sorunsuz günler dilerim.
Saygılarımla,
Aydın Ağaoğlu
Tüketiciler Birliği
Onur Kurulu Başkanı

 23.12.2011

ilgili Haberler

 

Bu haber ile ilgili iliskili haber bulunmamaktadir.

 

Yorumlari Oku

 

Daha once yorum yapilmadi. once siz gorusunuzu bildirin.

 

Yorum Yaz
Sizde yorumunuzu belirtin yayinlansin. Duyarsiz kalmayalim.
Adiniz
E-postaniz
Lutfen yorumlarinizi insana saygi çerçevesinde yapiniz. içeriginde kufur ve asagilama bulunan yorumlar yayinlanmayacaktir.
Baslik *
Yorumunuz *  
Puan verin
 
Arkadasina Gonder
Haberi arkadaslariniza gondererek onlarinda konudan haberdar olmalarini saglayabilirsiniz.
Adiniz
E-postaniz
   
Arkadasiniz *
E-postasi *
 
 
 
 


 
  | Tüketiciler Birliği | Sık Kullanlanlara Ekle | Giriş Sayfam Yap | E-Posta | İletişim      Her hakkı saklıdır. 2009 Tüketiciler Birliği

Uygulama: Mustafa SERPEK

Hosting Hizmeti Datafon İletişim A.Ş. tarafından sağlanmaktadır